SPA w Hiszpanii za darmo

SPA w Hiszpanii za darmo

Co Ty na to? SPA w Hiszpanii za darmo! Nie wierzysz? Myślisz, że jest w tym jakiś kruczek? Nic bardziej mylnego. Darmowe SPA jest prawdziwe.

SPA w Hiszpanii za darmo

Terapia błotna na świeżym powietrzu

W południowo-wschodniej Hiszpanii, w regionie Murcji znajduje się miejscowość San Pedro del Pinatar, która jest jednym z głównych ośrodków turystycznych na Costa Cálida. Położona jest pomiędzy Morzem Mniejszym (Mar Menor) i Morzem Śródziemnym, słynie z tradycji rybackiej, leczniczego błota, słonych bagien i piaszczystych plaż.

Szczególne warunki klimatyczne Mar Menor, charakteryzujące się dużą liczbą godzin słonecznych w ciągu roku, ciepłymi wodami i wysokim zasoleniem, sprawiły, że na północnym krańcu laguny, na obszarze znanym jako „Las Charcas de Lo Pagán” lub „Charco Grande”, od wieków osadzały się piaski i gliny o wysokiej koncentracji soli, takich jak wapń, magnez, potas, fluorki, chlorki i siarczany. Błota Mar Menor to prawdziwa skarbnica naturalnych osadów nadających się do leczenia. 

Właściwości lecznicze błota i gliny są znane od czasów starożytnych. 

Park Regionalny Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar oferuje odwiedzającym największy w Europie obszar talasoterapii na świeżym powietrzu. Tak, jak mówiłam, SPA w Hiszpanii za darmo. Przyciąga to licznych turystów i miejscową ludność, zwłaszcza osoby starsze. Napływ odwiedzających jest bardzo duży w sezonie letnim. Kto nie chciałby skorzystać z takiego dobra jak darmowe SPA, i to w Hiszpanii?! 🙂

SPA w Hiszpanii za darmo

Błota z Mar Menor mają ogromne walory lecznicze dzięki wysokiej wchłanialności, działaniu mineralizującemu, zdolności neutralizowania kwasowości i stymulującemu efektowi gojenia. Stosuje się je również jako środek przeciwzapalny. Kilka ośrodków talasoterapii w okolicy Morza Mniejszego wykorzystuje te błota jako bazę do różnych zabiegów terapeutycznych i upiększających. Świetnie nadają się do leczenia skóry, dolegliwości takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatyzm, artretyzm, lub do rehabilitacji po złamaniu. Jej właściwości są porównywalne z tymi Morza Martwego.

Idealnym uzupełnieniem zabiegu jest kąpiel w zmineralizowanych wodach Mar Menor.

Kąpiel zdrowotna, czyli SPA w Hiszpanii za darmo

SPA w Hiszpanii za darmo

Powinniśmy nakładać na skórę błoto zaczynając od małych powierzchni (1) i pozostawiając je przez maksymalnie godzinę.

Jeśli nie wystąpią działania niepożądane, można wydłużyć czas trwania i grubość nałożonej warstwy (2). Następnie należy je wysuszyć na ciele, a żeby je usunąć wystarczy wrócić do wody i spłukać słoną wodą. Nigdy nie wolno tego robić w Morzu Mniejszym. Zaleca się przeprowadzanie kąpieli błotnych na słońcu i w gorące dni, aby warstwa gliny szybko wyschła. 

Zgodnie z tradycją, należy przejść z Molino de Quintín do Molino de la Calcetera, oddalonego o prawie 3 km (3) i wrócić, aby wykąpać się w tym samym stawie, w którym nakładano błoto (4). Zalecana liczba sesji powinna być większa niż 9 i według miejscowych powinna być zawsze nieparzysta. 

Osobiście bardzo polecam odwiedzić to miejsce jeśli będziecie w okolicy. To dość ciekawe doświadczenie o bardzo charakterystycznym zapachu. A zdjęcia, na których wszyscy jesteśmy wysmarowani na czarno są powodem do śmiechu za każdym razem, gdy je oglądamy.


Jeśli interesują Cię podróże po Hiszpanii, zapraszam do przeczytania innych wpisów na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *