Jak robić zakupy po hiszpańsku?

Jak robić zakupy po hiszpańsku? Jakich słówek używać? Co się stanie gdy zamiast kurczaka el POLLO zamówię la POLLA? Czy są jakieś inne wyrazy, których mogę użyć zamiast COSTAR (kosztować)?

O ile kwestię synonimu słowa COSTAR omawiam poniżej, to zamieszanie z el pollo i la polla muszę od razu wyjaśnić. 😉 Mówię o tym, ponieważ to jedena z pierwszych sklepowych pomyłek początkujących uczniów języka hiszpańskiego. Jesteśmy przyzwyczajeni tworzyć formę żeńską z męskiej, zamieniając zaledwie końcowe O na A. A tu niespodzianka, w tym przypadku la polla nie oznacza kury a męskiego penisa, a nawet konkretniej fi*ta. Uczulam!

Ten wpis na blogu przygotowałam na podstawie moich materiałów opublikowanych na Instagramie. Posty i historie to moja najczęstsza forma komunikacji, to właśnie tam publikuję najwięcej i najczęściej. Zapraszam serdecznie na mój profil @hispanuspl.

Jak robić zakupy po hiszpańsku?
Jak robić zakupy po hiszpańsku?
Jak robić zakupy po hiszpańsku?
Jak robić zakupy po hiszpańsku?

Ten wpis „Jak robić zakupy po hiszpańsku?” przygotowałam na podstawie moich materiałów opublikowanych na Instagramie. Posty i historie to moja najczęstsza forma komunikacji, to właśnie tam publikuję najwięcej i najczęściej. Zapraszam serdecznie na mój profil @hispanuspl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *