Darmowe muzea w Alicante

7 darmowych i jedno tanie 😉

Alicante to miasto słoneczne, pełne kolorów i tradycji. Znajduje się ono w samym sercu Costa Blanca, co czyni je popularnym miejscem turystycznym. Jednym z elementów, które przyciągają do tego miasta tłumy, są jego muzea. W Alicante znajdziemy wiele różnych muzeów, związanych z historią, kulturą, sztuką i nauką. Dla miłośników sztuki, kultury i historii wizyta w Alicante będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Ten wpis na blogu „Darmowe muzea w Alicante” przygotowałam na podstawie moich materiałów opublikowanych na Instagramie. Posty i historie to moja najczęstsza forma komunikacji, to właśnie tam publikuję najwięcej i najczęściej. Zapraszam serdecznie na mój profil @hispanuspl.

Jeśli chcesz zapisać sobie post na Instagramie, znajdziesz go TU.

W tym artykule przedstawim najciekawsze muzea w Alicante, wraz z ich adresami, godzinami otwarcia i cenami wstępu.

grafika pochodzi z Instagrama (2021), obecna cena: 3-8€

Muzeum Archeologiczne w Alicante (MARQ) to jeden z najważniejszych muzeów w Hiszpanii, znajdujący się w samym centrum miasta. W muzeum można podziwiać bogate zbiory archeologiczne, które reprezentują historię i kulturę regionu od prehistorycznych czasów po czas rzymski i muzułmański. Miejsce to oferuje wiele interaktywnych wystaw i prezentacji multimedialnych, co czyni wizytę w nim jeszcze bardziej interesującą.

Adres: Plaza Doctor Gómez Ulla, s/n, 03013 Alicante

Godziny otwarcia: od wtorku do piątku od 10:00 do 19:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 20:30, w poniedziałki zamknięte

Cena biletu: 3-8 euro

Muzeum Sztuki współczesnej w Alicante (MACA) to miejsce, które zachwyci każdego miłośnika sztuki. Znajduje się ono w historycznym centrum miasta, w XVIII-wiecznym klasztorze św. Piotra. W muzeum można zobaczyć zbiory sztuki współczesnej od połowy XX wieku do dzisiaj, obejmujące zarówno dzieła takich hiszpańskich artystów jak Pablo Picasso, Joan Miró i Salvador Dalí, jak i międzynarodowe prace. MACA oferuje również wiele wystaw czasowych, warsztatów i innych wydarzeń kulturalnych.

Adres: Plaza de Santa María, 3, 03002 Alicante

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty od 10:00 do 20:00, w niedziele i święta od 10:00 do 14:00, w poniedziałki zamknięte

Cena biletu: gratis

Muzeum Sztuk Pięknych Gravina (MUBAG) mieści się w dawnym pałacu Gravina, zbudowanym w XVIII wieku. Muzeum oferuje bogate zbiory dzieł sztuki hiszpańskiej i valencjańskiej, reprezentujących różne epoki i style. W muzeum można zobaczyć obrazy, rzeźby, meble i wiele innych przedmiotów, które odzwierciedlają bogactwo i różnorodność kultury hiszpańskiej. Znajdziesz tutaj dzieła hiszpańskich artystów takich jak Joaquín Sorolla, Vicente López, Francisco de Goya i Diego Velázquez, a także wiele innych interesujących eksponatów.

Adres: Calle Gravina, 13-15, 03002 Alicante

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty od 10:00 do 20:00, w niedziele i święta od 10:00 do 14:00, w poniedziałki zamknięte

Cena biletu: gratis

Darmowe muzea w Alicante

Museo de la ciudad de Alicante znajduje się sercu pięknego, średniowiecznego zamku Santa Bárbara, który wznosi się na wzgórzu o tej samej nazwie, w samym centrum miasta. To muzeum prezentuje historię miasta Alicante, począwszy od czasów rzymskich, aż po współczesność. W muzeum znajdują się m.in. eksponaty związane z rękodziełem, sztuką, czy życiem codziennym miasta. Wśród eksponatów można zobaczyć przedmioty związane z kulturą iberyjską, rzymską, arabską oraz z czasów nowożytnych. Zwiedzający mogą również podziwiać piękne widoki na miasto oraz Morze Śródziemne.

Adres: Castillo de Santa Bárbara, 03002 Alicante

Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 20:00

Cena biletu: gratis

Darmowe muzea w Alicante

Kolejnym interesującym muzeum w Alicante jest Museo de Aguas, które mieści się w pobliżu Plaza del Ayuntamiento. Znajduje się pięknej XVIII-wiecznej posiadłości Casa de la Asegurada. Muzeum prezentuje historię systemów wodociągowych Alicante od czasów rzymskich do dzisiejszych czasów. W muzeum można zobaczyć ciekawe eksponaty związane z historią zaopatrywania Alicante w wodę, w tym modele urządzeń, rury, dywany filtracyjne i wiele innych. Wystawa składa się z wielu interaktywnych elementów, które umożliwiają zwiedzającym zapoznanie się z procesem pozyskiwania i dystrybucji wody w mieście.

Adres: Pl. del Puente, s/n, 03002 Alicante

Godziny otwarcia: Wtorek-piątek 10:00 – 14:00 i 17:00 – 20:00, sobota i niedziela 10:00 – 14:00. Muzeum jest zamknięte w poniedziałki.

Cena biletu: gratis

Darmowe muzea w Alicante

Muzeum The Ocean Race jest poświęcone jednemu z najważniejszych wyścigów żeglarskich na świecie, które odbywają się co 4 lata i obejmują jedną z najtrudniejszych tras żeglarskich na świecie. Znajduje się ono w pobliżu portu w Alicante i prezentuje historię wyścigu oraz osiągnięcia najlepszych żeglarzy. W muzeum można zobaczyć wiele interesujących eksponatów, takich jak modele łodzi i jachtów, stroje żeglarskie oraz wiele innych przedmiotów związanych z tą imprezą.

Adres: Muelle de Levante Puerto de Alicante, S/N, 03001 Alicante

Godziny otwarcia:

sezon zimowy: od 20 września do 24 czerwca.
Wtorek – czwartek i niedziela: 10:00 – 14:00
Piątek i sobota: 10:00 – 18:00

sezon letni: od 25 czerwca do 19 września.
Wtorek – sobota: 11:00 – 19:00
Niedziela: 11:00 – 15:00

Poniedziałki zamknięte.

Cena biletu: gratis

Darmowe muzea w Alicante

Muzeum de Hogueras to muzeum poświęcone jednemu z najważniejszych festiwali w Alicante – Hogueras de San Juan. Prezentuje ono historię tego popularnego, corocznego festiwalu, włączając w to tradycje, obrzędy i rytuały związane z czerwcowymymi Hogueras de San Juan. W muzeum można zobaczyć różne modele figur Hogueras, które są palone podczas festiwalu, oraz wiele innych interesujących eksponatów związanych z festiwalem.

Adres: Rbla. de Méndez Núñez, 29, 03002 Alicante

Godziny otwarcia: wtorek – piątek 10:00 – 14:00 i 18:00 – 21:00, sobota 10:00 – 14:00. Muzeum jest zamknięte w niedziele i poniedziałki.

Cena biletu: gratis

Darmowe muzea w Alicante

Museo de Belenes to muzeum szopek poświęcone kulturze Bożego Narodzenia, w tym zwłaszcza tradycji stawiania szopki. W muzeum można zobaczyć wiele różnych szopek z różnych okresów historycznych i miejsc na świecie, a także rzeźby, ozdoby i inne przedmioty związane z Bożym Narodzeniem.

Adres: C/ de Sant Agustí, 3, 03002 Alicante

Godziny otwarcia: wtorek – piątek 10:00 – 13:45 i 17:15 – 19:45. Muzeum jest zamknięte w soboty, niedziele i poniedziałki.

Cena biletu: Wstęp wolny.

Podsumowując, Alicante to miejsce pełne wspaniałych muzeów, które warto odwiedzić. Niezależnie od tego, czy interesujesz się archeologią, sztuką współczesną czy sztuką dawnych czasów, z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. Zdecydowanie warto zaplanować wizytę w Alicante i zwiedzić te wspaniałe muzea.

Ten wpis na blogu „Słowka, wyrażenia – hiszpański na instastories” przygotowałam na podstawie moich materiałów opublikowanych na Instagramie. Posty i historie to moja najczęstsza forma komunikacji, to właśnie tam publikuję najwięcej i najczęściej. Zapraszam serdecznie na mój profil @hispanuspl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *