Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? – ponad 32 powody

hiszpański nauka książka e-book

Jakiś czas temu zorganizowałam konkurs na moim instagramie @hispanuspl. Do wygrania był zestaw moich e-booków „Full Pakiet”. Zadałam pytanie: Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Otrzymałam wiele ciekawych odpowiedzi i okazało się, że dobrze wiecie dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego! Mimo tego często w wiadomościach prywatnych na Insta pytacie o motywację do nauki… no. jak to?! To właśnie te powody są motywacją. Zobaczcie sami!

 • m.girus Przede wszystkim by móc oglądać seriale bez napisów!! Lub gdy pozna się przystojnego hiszpana, potrafić zagadać, zaimponować znajomością języka i być może dzięki temu zamieszkać w pięknej, słonecznej Hiszpanii i cieszyć się niekończącymi wakacjami ?
 • haskievic Przede wszystkim język hiszpański jest NAJPIĘKNIESZY ?❤️Dźwięczny, bogaty i z ciekawą historią. Jego różnorodność zdumiewa i nic dziwnego, że to drugi najbardziej popularny język na świecie! Dzięki nauce języka hiszpańskiego jesteśmy w stanie porozumieć się prawie z 400 milionami ludzi w ponad 20 krajach, gdzie jest językiem oficjalnym i w wielu wielu więcej, gdzie jest drugim językiem! Hiszpański otwiera nas na nowe możliwości, szansę na nowe znajomosci i poznanie świata ❤️ znając hiszpański, łatwiej nam się uczyć innych języków romańskich ? I do tego cudowna muzyka hiszpańska… nabiera wtedy nowego znaczenia, gdy rozumiemy przekaz ❤️ świetne kino, filmy możemy oglądać w oryginale ? i podróżować bez obawy o problem z porozumieniem się, bo hiszpański jest niemalże wszędzie ?
 • basza95 Język hiszpański jest piękny a niektórzy Hiszpanie są mega przystojni. Sama Hiszpania ma cudowne widoki które chciałabym w nie dalekiej przyszłości zwiedzić a wygrana mi w tym pomoże ?❤️ 
 • daria.wojciechowska Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego ? Przede wszystkim dlatego że można poznać wspaniałych ludzi. Hiszpanie są bardzo sympatyczni, życzliwi i otwarci na świat . Nawet jeżeli nie mamy możliwości jechać do tego pięknego kraju i się o tym przekonać to zawsze można poznać kogoś w internecie i porozmawiać a do tego potrzebna nam jest nauką tego pięknego języka. Już kilkakrotnie byłam w Hiszpanii i język bardzo mi się spodobał jest bardzo przyjemny dla ucha i łatwy w wymowie . Nie miałam okazji się go nauczyć ale marzę o tym i bardzo przydał by mi się taki zestaw ? Hiszpania jest przepięknym krajem ze wspaniałą tradycja która również warto poznać ?❤️?????
 • tak_tak_to_jaa  ponieważ Hiszpanią jest piękna a bez znajomosci języka wiele nie wynika. Kiedy nie ?znasz Hiszpańskiego nie wiele poznasz kolego ?
 • school_notes_pl Warto się uczyc ponieważ hiszpański jest pięknym językiem i jest bardzo przydatny w komunikacji ?
 • oluuteek Warto się uczyć języka hiszpańskiego, ponieważ jest to wspaniały język. Warto się uczyć, aby móc rozumieć hiszpańskie filmy i seriale bez polskiego tłumaczenia. Z językiem hiszpańskim można dogadać się nie tylko w Hiszpanii, lecz także w Ameryce Południowej – podróżowanie od razu staje się łatwiejsze. Ze znajomością języka można także bardziej otworzyć się na latynoską kulturę. ?❤️
 • gabigr2 Dla mnie, wbrew powszechnym poglądom o języku francuskim, to hiszpański jest językiem miłości ? No która z nas nie kochała niegdyś się w aktorach meksykańskich telenowel? Albo w Enrique? Albo w Antonio? A tak serio: warto się go uczyć, ponieważ tym językiem mówi ogromna ilość ludzi na świecie. Cała Ameryka Łacińska, Ameryka Południowa to miejsca starych kultur mających bogatą historię, przecudownych miejsc i wspaniałych ludzi. Po to właśnie warto się uczyć, żeby pewnego dnia tam wylądować i samemu potrafiąc się porozumieć oglądać i poznawać te wszystkie cuda natury i cywilacji człowieka ❤️
 • wojciechowskainez Powodów do nauki hiszpańskiego jest wiele ❤️ ale do mnie dwa przemawiają w szczególności- przyszły mąż Sergio Ramos i przyszły szef El Profesor ?? 
 • nataliadabrow Uczyłam się przez jakiś czas hiszpańskiego, zakochałam się w tym języku, ale z różnych powodów naukę przerwałam. Po czasie widzę, jak duży był to błąd i jak wiele ta nauka daje:
  1. Możliwość porozumiewania się z osobami w ogromnej części świata
  2. Nauka nowego sposobu patrzenia na świat – ucząc się przysłów czy frazeologizmów uczymy się innego postrzegania rzeczywistości
  3. Hiszpański dla mnie jest językiem bardzo ciepłym, melodyjnym, radosnym. Po dłuższej przerwie od języka zauważyłam, że wpływał on pozytywnie na mój nastrój, na optymistyczne podejście do życia.
  4. Hiszpański jest pełen słońca, miłości i radości z życia, hiszpańska muzyka jest dla mnie lekiem na całe zło.
  5. Uwielbiam obserwować reakcje Hiszpanów, gdy moim łamanym hiszpańskim pytam ich o drogę, cenę pomarańczy czy o danie dnia w restauracji. Są tak serdeczni, że aż chcę mówić więcej i coraz lepiej, chcę nauczyć się myśleć i wyrażać moje uczucia tak jak oni, chcę nosić w sobie to ich słońce i ich radość.
  Dlatego wracam do nauki i mam nadzieję, że niedługo wrócę też do samej Hiszpanii razem z @sebastiansatyr 
 • jeanne_mundo Hiszpański jest bardzo pięknym i melodyjnym językiem. Po drugie język hiszpański jest drugim najpopularniejszych językiem na świecie co jeszcze bardziej zachęca mnie aby zacząć się go uczyć. Po trzecie tym językiem będziemy się mogli porozumieć nie tylko w Hiszpanii ale również w Ameryce łacińskiej jak i w Ameryce południowej. Po za tym poznamy lepiej kulturę Hiszpanii która nie jest tak znana jak na przykład angielska czy amerykańska. Gdyby nie był to fajny język to nie mogłabym go wybrać jako drugi język jakiego chcę się uczyć w szkole średniej a tak proszę wzięłam go jako swój pierwszy wybór
 • wofidea bo tak pieknie brzmią hiszpańskie litery – żaden inny język nie ma tak wspaniałego „ñ” <3
 • magdastk Ach hiszpański ❤️ za tę melodię słów, andaluzyjski akcent i uśmiech, jakim Cię zawsze witają Hiszpanie ❤️
 • agamarr Warto uczyć się hiszpańskiego ponieważ daje nam to możliwość porozumienia się z ludźmi w wielu częściach świata, ułatwia poznanie innej kultury, pomaga w nawiązaniu ciekawych znajomości i jest to piękny, melodyjny język.
 • drzewiecka.marta Dlaczego warto jest uczyć się hiszpańskiego? To proste! Hiszpański brzmi niesamowicie, kiedy go słucham robi mi się ciepło na sercu ? Hiszpański jest dość łatwym językiem a znajomość jego pozwala nam dogadać się w wielu krajach ? Hiszpanie są bardzo mili i sympatyczni, wiec fajnie się z nimi zapoznać i pogadać w ich ojczystym języku ( uwielbiam to jak miło reagują, kiedy w restauracji, recepcji i w innych miejscach zaczynam mówić w tym języku ❤️????). Fajnie jest też oglądać hiszpańskie seriale bez napisów, ponieważ tłumaczenia zawsze różnią się nieco od oryginałów ? A dodatkowo u mnie hiszpański otwiera drogę do spełnienia wielu marzeń ?
 • _pan_rogalik bo Shakira mowi po hiszpansku ?
 • matyldamat Warto uczyć się hiszpańskiego bo trzy czwarte świata mówi w tym języku. To bogaty język pełen ciekawych zwrotów i przysłów. Czy wiecie czyja piosenka jest złożona z samych zwrotów i przysłów?
 • joannadudek.pl Hiszpańskiego warto się uczyć, bo wszystko, co zostało napisane czy powiedziane w tym języku w oryginale po prostu brzmi lepiej. ? ??? 
 • grzegorz_trykozko Bo hiszpanki są fajne
 • bel_colores Poniewaz to nie jest jezyk. To melodia – nawet jesli nie potrafisz spiewac. 
 • caffkagirl Poniewaz mozesz ogladac La casa de papel w orginale 😀 
 • martaa_mowi Bo ten język brzmi jak szczęście, jak radość, jak piosenka! Ahh…i można eksplorować Hiszpanie od strony lokalnej ?
 • iwa_hello Uważam, że ten język się przyda. Jest uniwersalny, ale również jest lekki, płynny, optymistyczny. Idę do szkoły średniej gdzie będę miała ten język, więc z pewnością tymi książkami nie pogardze ? 
 • jezykowogeograficznie Warto się uczyć hiszpańskiego, bo jest to język, który staje się coraz bardziej pożądany na rynku pracy, brzmi świetnie, a przede wszystkim ja osobiście uwielbiam Hiszpanię, dlatego od dwóch lat uczę się na profilu z rozszerzonym hiszpańskim, aby jeszcze bardziej przez to zrozumieć i poznać kulturę tego kraju.❤️
 • m_bakosz Prosta odpowiedź, ponieważ w ponad 130 krajach można się porozumieć w języku hiszpańskim ? no i lepiej ogląda się la casa de papel ?
 • _zbutowana_ Myślę,że języka hiszpańskiego jest warto się uczyć ponieważ jest on tak samo przydatny jak wszystkie inne języki obce. czym znasz więcej języków to potem jest ci łatwiej w życiu
 • zespolelise Hiszpański to bardzo śpiewny, piękny język. Warto się go uczyć, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli poczuć się obywatelami świata jeszcze bardziej niż dotychczas, gdyż jest w grupie najczęściej używanych języków na świecie. Język hiszpański niesie za sobą piękną melodię, a wyznawane po hiszpańsku uczucia brzmią jak poemat. To język miłości. Być może właśnie dzięki znajomości hiszpańskiego wyznamy i swoją? ??
 • 1paulinastachowiak Warto się go uczyć, ponieważ to piękny język! Jestem pierwszy raz w Hiszpanii i coś czuję, że będę tu wracała ? na pewno pomógł by z komunikacją, bo nie wszędzie mówią po angielsku ? szczególnie w mniejszych miejscowościach jakie zwiedzamy autem.
 • kasiajahnz Warto uczyć się hiszpańskiego ponieważ jest piękny jak sama Hiszpania ?????
 • arturlibner Bardzo przyjemny język 🙂 moja córka idzie właśnie do liceum i mając do wyboru niemiecki, którego już się uczy i hiszpański, wybrała ten drugi, jako dodatkowy. Zawsze po moim powrocie ze stażu w Sewilli zabiera moje notatki z lekcji. Taki zestaw na pewno z chęcią by „przygarnęła” 🙂
 • oliivou Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego? Ponieważ mamy około 500 milionów użytkowników hiszpańskiego na całym świecie, co daje nam możliwość rozmowy z wieeeeeloma osobami! ❤️ Ponieważ możemy oglądać hiszpańskie filmy i seriale bez czekania na napisy ?, ponieważ każdy język daje nam większe możliwości na rynku pracy ?, bo hiszpański to piękny język! ? I jak mawiał W.Goethe: „Człowiek żyje tyle razy, ile zna języków”
 • lasenoritaaga Żeby podróżować do Ameryki południowej ❤️❤️❤️ 

A jakie jest Twoje zdanie, dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? Daj znać w komentarzu! 😉


hiszpański nauka książka e-book

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *